Haber

Meral Danış Beştaş’tan AK Parti milletvekiline: Terörist senin babandır

DUVAR– HEDEP Kümelenme Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Bugün grup adına konuşan Meral Danış Beştaş, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın yıllardır avukatları ve ailesiyle görüşmesine izin verilmemesinin hukuk devleti ilkelerine aykırı olduğunu belirterek, “Bu şu anlama geliyor: Bu ülkeyi çete yöntemleriyle yönetmek.”

Beştaş, “İmralı Adası bu ülkenin hapishanesi değil mi? Ceza İnfaz Kanunu’na tabi değil mi? Ceza almışlar diye insanların ailelerini, avukatlarını görmesine izin vermemek benim hukuk devleti olmadığım anlamına geliyor. Ben bir aşiret devletiyim, bu ülkeyi çete teknikleriyle yönetiyorum. Burada hukuka uyulmayacaksa uyulması gerekir.” İstemiyorsak nereden isteyeceğiz? Sözlerini kullandı.

Beştaş ayrıca; 8 HEDEP milletvekilinin pasaportlarına İçişleri Bakanlığı tarafından kısıtlama getirilmesi nedeniyle yurt dışına çıkamadıklarını, bunun da bir “kanunsuzluk” örneği olduğunu söyledi.

‘TERÖRİST BABANIZDIR’

Bu arada AK Partili İsmail Fazilet de “terör” ifadesini kullandı. Bunun üzerine Meral Danış Beştaş, Erdem’e dönerek, “Terörist senin babandır. Sensin! Bize terörist diyenleri kınıyorum. Sen teröristsin! ‘Terörist’ diyen teröristtir. Oradan ‘terörist’ diyeceksiniz, biz dinleyeceğiz değil mi? Dinleyeceksin sevgili kuzu. Terörü seven bunlardır. Terörü seviyorlar. “Terörle hayatta kalmanız için asker topluyorsunuz” sözleriyle tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu