Ekonomi

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, iki dönemlik çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Meclis Başkanı Okan Telaşeli ile birlikte basın toplantısı düzenleyen BTO Lideri Rahmi Kula, oda yönetiminin faaliyetleri, 2023 yılı ihracat rakamları, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki genişleme alanı çalışmaları, Balıkesir’de yatırım yapmayı planlayan firmalar, Balıkesir Gümrük Müdürlüğü, Gökköy Lojistik Merkezi. Türkiye’nin Avrupa ile iletişim hatlarında geldiği değerli seviyeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Kula, toplantı sonunda Gıda Toptancıları Sitesi projesinin hayata geçirileceğini belirterek, bu projenin marka şehir Balıkesir için öneminin altını çizdi.

Balıkesir büyüyor ve gelişiyor”

Balıkesir Ticaret Odası ve Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Basın Toplantısı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, iki dönem oda içi faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. 2023 yılı Kula ihracat rakamları, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden tevsi sahası çalışmaları ve Balıkesir’de yatırım yapmayı planlayan firmalar, faaliyete geçen Balıkesir Gümrük Müdürlüğü de Gökköy Lojistik Merkezi’nin sektördeki geldiği değerli seviyeyi değerlendirdi. Balıkesir’i Avrupa ile iletişim hatlarını geliştirerek geliştirmek için çalıştıklarını söyledi. Balıkesir Ticaret Odası öncülüğünde hayata geçirilen Gıda Toptancıları ve Sanayicileri Sitesi Projesi hakkında detaylı bilgi veren Rahmi Kula, projenin Balıkesir için değerine vurgu yaptı. Tüm bu faaliyetlerin Balıkesir’e kattığı değer ve vizyona değinen Kula, Balıkesir’in yatırımcılar için birçok avantajı olduğunu ve Balıkesir’in kontrollü hızlı büyümesinin önümüzdeki yıllarda çok net görüleceğini belirtti.

“Balıkesir diğer illere göre ekonomik açıdan daha şanslı”

İş dünyası olarak Maliye ve Hazine Bakanlığı’na Prof. Mehmet Şimşek ve Prof. iş dünyasını ilgilendiren ve iş dünyasının içinden isimler olan bakanlıklardaki tecrübesi olumlu çıktı.” söz konusu.

Balıkesir’deki iş dünyasının beklentilerine değinen Yürütme Kurulu Başkanı Kula, Balıkesir’i diğer illere göre daha avantajlı bir yerde gördüğünü de ifade etti. Balıkesir’de tarım ve hayvancılıkla birlikte tüm gıda ürünlerinin yetiştirilmesi, bu durum gıda sanayisini ön plana çıkarmakta, imalat, metal ve elektrik-elektronik sanayisinin varlığı, kıyı şeridi ile şehrin turizm potansiyeli ve geliri sınırları, Balıkesir’e gelir getiriyor. Yapının homojen bir dağılım gösterdiğinin altını çizdi.

“Türkiye’nin en büyük gıda üssü olmayı hedefliyoruz”

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, gerçekleştirilecek Gıda Toptancıları ve Sanayicileri Çarşısı’nın Balıkesir’e değer katacağını belirterek, “Türkiye’yi besleyen il Balıkesir olarak gıda ve gıda sektörüne yönelik proje ve geliştirme çalışmalarını önemsiyoruz. Marka Şehir olmayı hedefliyoruz.Bu noktada Gıda Toptancıları ve Üreticileri Sitesi Projesi’nin çağdaş tasarımı ve güçlü altyapısı ile çevreye duyarlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için büyük bir titizlikle planlıyoruz.Ön başvuru başvuruları Pazartesi gününe kadar devam ediyor. , 31 Temmuz 2023. Projeye uygun NACE koduna sahip firmaların başvurularını bekliyoruz.Toplama aşamasının ardından Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanacak fizibilite çalışmasının ardından 2020 yılında yer belirleme çalışmalarına başlayacağız. Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve kamu kurumlarıyla uyum içerisindeyiz. Büyük bir yemek sitesi kurmak istememizin yanı sıra bu proje ile Türkiye’nin en büyük gıda üssünü kurmuş olacağız. Olmayı hedefliyoruz” dedi. – BALIKESİR

seyhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu