Ekonomi

Aldığı peynirin raftaki fiyatı ile fişe yansıyan fiyatı arasındaki farkı gören vatandaş, “dikkatli olun” uyarısında bulundu.

Zincir marketlerde son dönemde yaşanan fahiş zamlar vatandaşları zorlamaya devam ediyor. Piyasaların yaptığı artışları enflasyona bağlayanların yanı sıra piyasaların fırsatçı olduğunu iddia edenlerin sayısı da oldukça fazla. Ancak marketlerde karşılaşılan bazı görüntüler vatandaşları sıkıntıdan uzaklaştırıyor.

MANZARA GİBİ

Daha önce birçok kişinin başına gelen bu kez başka bir vatandaşın başına geldi. Evine peynir almak isteyen vatandaş, rafta 81.50 TL olarak gördüğü eseri sepetine atarak diğer malzemeleri aldıktan sonra kasanın yolunu tuttu.

KAPI FİŞİNE BAKTIKTAN SONRA KALDI

Aldığı eserlerin parasını ödedikten sonra kapıda makbuza bakmayı ihmal etmeyen vatandaş, karşılaştığı görüntü karşısında adeta şok oldu. Çünkü 1 kilo süzme peynirin kasa fiyatı 89,50 TL oldu. Yani raf ve kasa fiyatının ortasında 8 TL fark oluştu.

HERKESE BİLDİRİM VERİLDİ

Başına gelen olaydan sonra herkesi uyaran vatandaş, makbuzların sıkı bir şekilde kontrol edilmesi gerektiğini aksi takdirde bu şekilde vatandaşın cebindeki paraların haksız yere eritileceğini söyledi.

İşte o peynirin raf ve kasa fiyatı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu