Haber

AFAD, Silivri’deki afet merkezi için konteyner depolamaya başladı

AFET ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), olası bir afette kullanılmak üzere Silivri’de kurulan merkezde konteyner depolamaya başladı. Merkezde bir ay içinde 5 bin konteyner ve 80 bin çadırın depolanacağı bildirildi.

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), olası depremlere karşı ülke genelinde çalışmalarını sürdürürken, Silivri’de kurduğu merkezde konteyner ve çadır depolamaya başladı. Olası Marmara depreminde tırlarla merkeze getirilen konteynerler vinç yardımıyla yerleştirilerek vatandaşların barınma ihtiyacının en hızlı şekilde karşılanması amaçlandı. Afet Koordinasyon Merkezi’nde iş makineleri kesintisiz çalışırken, merkezdeki hazırlıklar havadan görüntülendi.

“BU KONTEYNERLER ÜLKEMİZİN HER BÖLGESİNE DÖKÜLMÜŞTÜR”

Konteynerlerin tahliye çalışmalarını yerinde inceleyen Tekirdağ AFAD İl Müdürü Tezcan Buçan, “Ülkemizde meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda kullanılabilecek 628 adet çadır ve prefabrik konteyner ev var ve bunlardan 628 adet getirildi. yurdumuzun hemen her bölgesine bu konteynerler yerleştirildiklerini belirterek, “Acil durumlarda kullanılabilecek en verimli, en hızlı ve en hızlı şekilde kullanılabilecek konteynerleri hazır bulundurmaktır” dedi.

“80 BİN ÇADIR İÇİN 5 BİN KONTEYNER DEPOLANACAK” Afetlerle mücadelede kararlı bir çalışma yürüttüklerini belirten Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Burada barınma ve gıda ihtiyacını karşılamak için AFAD ile birlikte depo alanındayız. Arsamızı tahsis ettik ve bu alanda planlanan 5 bin konteyner ve 80 bin çadır 1 ay içinde depolama alanımızda hazır olacak.Ülkemizin dört bir yanında AFAD tarafından yaptırılan bu depolama alanlarına Silivri de eklenecek. . Aynı zamanda kendisine geçmiş olsun diliyorum” dedi.

cameli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu