Haber

ABD basınında ‘Gandhi Kemal’: ‘Erdoğan esnaf, Kılıçdaroğlu bürokrat’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı açıklamasının dünya basınındaki yankıları sürüyor. ABD merkezli CNN International, ‘Gandhi Kemal’ ve ‘Türkiye’nin Gandhi’si’ olarak nitelendirilen Kılıçdaroğlu’nun adaylığını değerlendirerek, “Muhalefet bloğunun kapsayıcı bir parlamenter sisteme doğru ilerleme hedefinde yol haritası netleşti. başkanın daha az yetkisi var.”

‘BATIYA DAHA ÖNGÖRÜSLÜ BİR YAKLAŞIM YAKLAŞACAĞIZ’

Nadeen Ebrahim imzalı analizde, “Analistler, Kılıçdaroğlu’nun kurumlar aracılığıyla hareket edeceği için Batı’ya karşı daha yumuşak ve öngörülebilir bir yaklaşım benimsemesinin beklendiğini söylüyor”, Koç Üniversitesi Siyaset Bilimi Profesörü Murat Somer’in değerlendirmelerine yer verildi. . “Erdoğan esnaftır, Kılıçdaroğlu bürokrattır” diyen Somer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “siyasete iş adamı gibi yaklaştığını” söyledi.

‘ERDOĞAN’IN GÖRÜŞ DİREĞİ’

Çoğu uzmanın CHP liderini ‘Erdoğan’ın olmadığı her şey’ olarak gördüğünü yazan İbrahim, şu ifadeleri kullandı: Erdoğan’ın tam tersi olarak görüldüğünü söylüyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu