Haber

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun Sivas-Amasya etabı tamamlandı

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun 208 kilometrelik Sivas-Amasya etabı sona erdi.

ilk aşama, SporToto Bisiklet Takımı Sporcusu Ahmet Örken birinci, Beykoz Belediyespor Kulübü’nden Maximilian Stedman ikinci, Mes Sungun Azad Continental takımından Ali Labib Shotorban üçüncü oldu.

Saraydüzü Kışla Binası önünde düzenlenen törende konuşan Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Amasya’nın çok keyifli bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği güzel bir yarış. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle ilk etap Amasya’da başlayıp bitiyor. Yarın imkan olursa yarışmacılarımızı buradan Havza’ya göndereceğiz.” söz konusu.

Spor Toto Bisiklet Grubu Sporcusu Örken, Sivas-Amasya etabını birincilikle bitirerek memnuniyetini dile getirerek, “Öncelikle bugünkü etabı kazanmak istedim çünkü şu anda anlamlı bir tura çıkıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı için düzenlenen bir yarışmada uluslararası yarışmayı kazanalım” diyerek yarışa gittim. Çok zorlu bir kurstu. Turun en zorlu etaplarından biriydi.” sözlerini kullandı.

Bundan sonraki etaplarda da kazanmayı çok istediğinin altını çizen Örken, “Böylesine anlamlı bir turda podyuma çıkmak bir Türk sporcusuna yakışır. Biz de bu inançla yola çıktık. Çok gururluyuz. Çok isterim. Takım arkadaşlarıma emeği geçen herkese teşekkür ederim. Turun atmosferi bende, Başkanın orada bisiklet turu var çok heyecanlandım. İnşallah bu tur her yıl tekrarlanır.” dedi.

Konuşmaların ardından Amasya Vali Yardımcısı Dağ dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

Törene Amasya Belediye Başkanı Bayram Çelik, kurum yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

sivasli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu